چرا شما به وبسایت نیازمندید ؟

تعداد مخاطب شما را زیاد می کند

طبق آمار بیش از 970 میلیون نفر کاربر اینترنت در دنیا وجود دارد. که این تعداد حدود 15 در صد از کل مردم دنیا می باشد. بنابراین تعداد زیادی از مردم کالا و خدمات مورد نیاز خود را در اینترنت جستجو می کنند و از طریق بررسی وب سایت شرکت ها و سازمان ها ، محصول مورد نیاز خودشان را انتخاب می نمایند .حال اگر شرکتی یک وب سایت باکیفیت داشته باشد که در موتورهای جستجو هم دارای رتبه بالایی باشد ، براحتی می تواند از این در صد بالای متقاضیان ، سهم قابل توجهی را به خود اختصاص بدهد . در غیر اینصورت این مشتریان به سمت رقبای شما هدایت می شوند.

دسترسی به شما را آسان می کند

مشتری هـای شما و افرادی که با شما کار می کنند، هر زمان و هر جا که بخواهند می توانند به اطلاعات شما دسترسی داشته باشند.شما احتیاج به هیچ فروشنده و یا فردی که بخواهد برای آنها توضیح بدهد ندارید. اینترنت همیشه دایر است و هیچ موقــع خاموش و یا تعطیل نمی شود و 24 ساعت روز و 7 روز هفته باز است، حتی وقتی که شما تعطیل هستید می توانید کار خود را در اینترنت باز نگه دارید.

اعتبار شرکت شما را زیاد می کند

وجود وب سایت ، اعتبار شرکت/سازمان شما را افزایش می دهد زیرا نشاندهنده کلاس بالای شرکت شما می باشد. وب سایت شرکت شما در واقع همزاد شرکت شما در دنیای مجازی اینترنت می باشد. بسیاری از مشتریان قبل از دیدن شرکت شما،ابتدا وب سایت شما را می بینند و از روی آن در مورد شرکتتان قضاوت می کنند. مشتریان از طریق وب سایت ، شما را با رقبایتان مقایسه می کنند. می توان گفت که داشتن یک وب سایت خوب و حرفه ای تاثیر بسیار مثبتی درذهن مشتری از شرکت شما ایجاد می کند.

اطلاع رسان و بازاریاب خود کار می باشد

وب سایت شما می تواند معرف فعالیت تجاری شما باشد و از آن می توانید به عنوان یک ویزیت کارت استفــاده کنید.البته وب سایت شما خیلی راحتتر از سایر اطلاعات مهـــم شما مانند آدرس و یا شماره تلفن به خاطر افراد می ماند و مشتری هـای شما، برای کسب اطلاعات بیشتر به وب ســـــایت شما می آیند تا اطلاعات مهـــــم بیشتری بدست آورند. یک وب سایت هیچ محدودیتی ندارد. شما می توانید فعالیت خود را در روزنامه ها و یا صـدا وسیما تبلیغ کنید اما این تبلیغات به علت هرینه زیـــاد، دارای محـــدودیت هستند اما شما می توانید با دادن آدرس وب سایت خود در انتهای تبلیغ، اطلاعات نا محدودی را در اختیار کاربران تان قرار دهید

ساعته می باشد 24

وب سایت یک نوع اطلاع رسانی 24 ساعته است و محدود به ساعت اداری نیست. هر کسی در هر موقع از شبانه روز می تواند از طریق وب سایت با شما ارتباط برقرار کند و اطلاعات لازم خودش را در یافت نماید.به عنوان مثال یک بازدید کننده می تواند در ساعت 11 شب از وب سایت شما خرید آنلاین داشته باشد.

همه شهرها/ همه کشور ها را در بر دارد

هر روش تبلیغاتی براساس قدرت انتشار آن ، می تواند ، یک محدوده جغرافیایی را مورد پوشش قرار دهد.این محدوده جغرافیایی، می تواند یک محله یا منطقه ( روشهایی مانند توزیع بروشور تبلیغاتی و روزنامه محلی ) یک شهر و استان (روش هایی مانند ساخت بیلبورد و روزنامه های استانی ) و در نهایت کل کشور (روش هایی مانند تلویزیون و روزنامه های سراسری و پرتیراژ ) باشد. با یک نگاه دقیقتر ، متوجه می شویم که هر چقدر دامنه انتشار یک تبلیغ وسیع تر باشد ، هزینه آن نیز به مراتب سنگین تر خواهد بود. یکی دیگر از ویژگی های منحصر بفرد وب سایت این است که ، در تمام نقاط کشور و حتی در خارج از کشور قابل دسترسی می باشد. و این موضوع ، هیچ هزینه اضافی هم برای دارندگان وب سایت ایجاد نمی کند. این ویژگی برای شرکت ها/ سازمان هایی که در حال حاضر با خارج از کشور مراوده دارند و یا مایل به دسترسی به بازارهای بین المللی هستند ، بسیار حائز اهمیت می تواند باشد.

با وجود موتور های جستجو هر کسی در جهان خدمات شما را پیدا می کند

موتور های جستجو مانند گوگل ، کاری مانند فهرست کتاب یا مجله را انجام می دهند. همانطور که دسترسی به یک مطلب خاص در یک کتاب ، بدون استفاده از فهرست ، کاری بسیار وقت گیر و دشوار می باشد ، در دنیای اینترنت نیز پیدا کردن وب سایتهای مرتبط با موضوع مورد نیاز ما بر عهده موتورهای جستجو می باشد. امروزه تعداد زیادی از مردم از طریق گوگل در اینترنت جستجو می کنند و اگر وب سایت شما ، دارای رتبه بالایی از نظر این موتورهای جستجو باشد ، آنگاه وب سایت شما را در صفحه اول نتایج جستجو ، به مشتریان احتمالی نشان داده خواهد شد.