دیگران بر اساس این ۷ ویژگی در مورد شما قضاوت می‌کنند

دیگران بر اساس این ۷ ویژگی در مورد شما قضاوت می‌کنند

از همان لحظه‌ اولی که شخصی را ملاقات می‌کنید، دلتان می‌خواهد بدانید او چگونه آدمی است. به همین علت به دنبال ویژگی‌هایی مثل صداقت، مهربانی، باهوشی و… می‌گردید.
توجه به این ویژگی‌ها به شما کمک می‌کند که بفهمید آیا مایل هستید با آن شخص رابطه‌ی دوستی برقرار کنید یا نه.

قضاوت در مورد شخصیت فرد‌، در تصمیمات مهمی مثل برقراری روابط، استخدام افراد و یا قبول یک پیشنهاد کاری اثرگذار است. در ادامه ویژگی‌هایی ذکر شده که بر اساس آن افراد شخصیت شما را قضاوت می‌کنند و به این آگاهی می‌رسند که شما چه کسی هستید و چه کسی نمی‌توانید باشید!

۱- دست‌خط‌
مطالعات نشان می‌دهد، نحوه‌ی نوشتن و اندازه‌ی دست‌خط یک شخص می‌تواند اطلاعاتی در مورد آن شخص ارائه دهد. بر اساس تحقیقات، افرادی با دست‌خط ریز خجالتی، وسواسی و پرتلاش هستند؛ درحالی‌که افرادی که تمایل به جلب توجه دارند دست خط درشت‌تری دارند.

اشخاص جدی فشار بیشتری برای نوشتن به خودکار وارد می‌کنند، درحالیکه افراد حساس‌تر معمولا خودکار را نرم‌تر می‌گیرند.

۲- رنگ
بر اساس مقاله‌ای در Psychology Today، رنگی که به آن وابسته هستید یا به طور معمول برای لباس‌تان انتخاب می‌کنید، چیزهای زیادی در مورد شما می‌گوید. افرادی که معمولا مشکی را انتخاب می‌کنند، حساس، دارای روحیه‌ی هنری و علاقه‌مند به جزئیات هستند؛ در حالیکه قرمز دوست‌ها با انرژی زندگی می‌کنند و پرتلاش هستند.

اشخاصی که سبز را دوست دارند وفادار و خون‌گرم هستند و آن‌هایی که به سفید علاقه‌مندند منطقی و منظم هستند. افرادی که آبی را رنگ مورد علاقه‌ی خود می‌دانند با ثبات و حساس هستند و به دیگران توجه می‌کنند.

۳- جویدن ناخن
رفتارهای بدنی تکرارشونده، اطلاعات زیادی درباره‌ی شخصیت شما ارائه می‌دهد. عکس‌العمل شما به شرایط، مثل کشیدن مو، جویدن ناخن یا زخم کردن پوست نشان‌دهنده‌ی بی‌قراری، ناامیدی، خستگی و نارضایتی است.

به طور مثال جویدن ناخن را در نظر بگیرید، تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که ناخن‌شان را می‌جوند کمال‌گرا و اغلب عصبی هستند.

۴- کفش
به گفته‌ی روانشناسان، تنها با نگاه‌کردن به کفش دیگران می‌توانید به شخصیت‌شان پی ببرید. با دانستن قیمت، مدل، رنگ و طرح کفش می‌توان ۹۰ درصد از ویژگیِ شخصیتی صاحب آن را حدس زد؛ مثل درآمد شخص، گرایش سیاسی، جنسیت و حتی سن.

۵- چشم‌ها
چشم شما آینه‌ای از درون شماست.چشمان‌تان چیزهای زیادی در موردتان می‌گوید، این‌که به چه فکر می‌کنید و چه احساسی دارید و این‌که وفادارید یا نه. مطالعات نشان می‌دهد افراد با چشمان آبی نسبت به افرادی با چشمان تیره‌تر کمتر سازش‌پذیرند.

راه دیگری که چشمان‌تان شما را لو می‌دهد، عدم توانایی در برقراری تماس چشمی مستقیم است. این موضوع نشان‌گر اراده‌ی ضعیف و عدم کنترل است.

۶- وقت‌شناسی
این‌که چقدر دیر یا زود سر قرار یا جلسه حاضر شوید، تأثیر مثبت یا منفی بر شخصیت شما دارد. دیر رفتن به جلسه، دیدی منفی در مورد شما ایجاد می‌کند، هم‌چنان‌که سر وقت رسیدن نشان می‌دهد چقدر برای وقت دیگران ارزش قائلید. هر دوی این‌ها رفتارهایی درونی و ذهنی هستند.

۷- نحوه‌ی دست دادن
افرادی که محکم دست می‌دهند، از خود اعتماد به نفس نشان می‌دهند و شخصیت محکم و مطمئن خود را منعکس می‌کنند. این افراد برون‌گرا هستند، زود احساسی می‌شوند و تمایلی به آرام بودن ندارند.

از طرف دیگر، افرادی که آرام دست می‌دهند از اعتماد به نفس کمتری برخوردارند و اغلب ساده‌ترین راه‌ها را انتخاب می‌کنند. تنها با دست دادن می‌توان تفاوت بین صمیمیت و سردی را تشخیص داد.

 

برای ارسال نقطه نظرات و پیشنهادات خود از فرم زیر استفاده نماید